O czasopiśmie

Kilka słów o czasopiśmie ...

PrzedszkolneABC" jest czasopismem, stawia sobie za cel promowanie aktualnej wiedzy psychologiczno-pedagogicznej i przykładów dobrej praktyki dotyczących wspierania rozwoju dzieci od urodzenia do rozpoczęcia przez nie nauki w szkole. W roku ukazuje się 11 numerów, z miesięczną przerwą w wakacje.

Dla kogo?

Magazyn zawiera treści interesujące dla szerokiego grona odbiorców: nauczycieli przedszkoli, opiekunów grup żłobkowych, rodziców oraz studentów i pracowników naukowych wyższych uczelni.

Kto nas wspiera?

Naszą działalność wspierają przedstawiciele środowisk naukowych z uniwersytetów i wyższych uczelni pedagogicznych (Rada redakcyjna), a także specjaliści: psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, lekarze oraz twórczy wychowawcy najmłodszych. Współpracują z nami stowarzyszenia i fundacje.

Nasze atuty!

Jesteśmy na polskim rynku wydawniczym jedynym czasopismem, którego podmiotem zainteresowań jest wychowanie i edukacja dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

Zapewniamy najwyższą jakość merytoryczną publikowanych artykułów, których autorami są pracownicy naukowi wielu polskich uczelni wyższych oraz polecani przez nich doktoranci.

Przedstawiamy praktyczne rozwiązania przygotowane przez twórczych nauczycieli. Zapewniamy dzięki temu promocję innowacyjnych rozwiązań metodycznych.

Polecamy nowości literatury fachowej i pięknej oraz środki dydaktyczne wspomagające proces wychowania i edukacji dzieci w wieku od pierwszego do szóstego roku życia.

Promujemy aktualne wydarzenia znaczące dla edukacji najmłodszych (konferencje, warsztaty, projekty edukacyjne, działania stowarzyszeń ...).

Prezentujemy nowoczesne technologie wspomagające proces zarządzania placówką, wspierające pracę nauczycieli oraz aktualności prawne.

Stałe działy czasopisma

O rozwoju i wychowaniu ex cathedra. Zamieszczamy w nim artykuły o charakterze ogólnym, pozwalające lepiej zrozumieć dziecko, prawidłowości jego rozwoju oraz mechanizmy procesu wychowania.

Wychowawca z pasją. W tym dziale ukazują się materiały przedstawiające rozwiązania praktyczne dotyczące m.innymi poznawania świata przez dziecko, tworzenia jego systemu wartości, rozwijania aktywności artystycznej i ruchowej oraz przygotowania do nauki w szkole.

W części Zabawa na 102 zamieszczamy inspiracje do podejmowania przez dzieci różnych aktywności i przedstawiania przez nie świata (zagadki, wiersze, opowiadania, teatrzyki).

Z rodziną i w rodzinie. W tym dziale publikowane są artykuły dla rodziców (rady psychologów, logopedów, lekarzy i pedagogów).

Czasopismo kończą działy Prezentacje. Opinie. Wydarzenia oraz Na półce z książkami, w których przedstawiamy wartościowe, godne polecenia nowinki oświatowe i wydawnicze.

Do każdego numeru dołączamy: kolorowy plakat (wydanie papierowe) i komplet zdjęć oraz ilustracji (plik pdf) związanych tematycznie z treścią scenariuszy działu Wychowawca z pasją.

Poznaj nas bliżej!

Zapiszcie się do naszego Newslettera, aby otrzymywać bezpłatne materiały, najnowsze informacje o zawartości czasopisma, organizowanych przez nas konkursach i innych wydarzeniach!

Zapraszamy do zakupu prenumeraty, jedynego sposobu, by mieć pełen dostęp do wydania.

Wydawca

Małgorzata Narożnik (e-mail m.naroznik@przedszkolneabc.pl)

PrzedszkolneABC

Rok założenia: 2015