Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego PK OMEP

Światowa Organizacja Wychowania Przedszkolnego OMEP (Organisation Mondiale pour l'Education Prescolaire) powstała 1948 roku w Pradze. Jest międzynarodową organizacją pozarządową, która dąży do zapewnienia najmłodszym dzieciom całego świata możliwie jak najlepszych warunków życia i rozwoju, niezależnie od zróżnicowania materialnego, kulturowego i klasowego. Skupia ludzi różnych zawodów działających na rzecz dzieci od narodzin do ósmego roku życia. Ma status organizacji doradczej przy UNESCO. Organizacja popiera i inicjuje badania naukowe oraz różne formy wymiany doświadczeń zmierzające do zapewnienia dziecku prawa do rozwoju. Interweniuje, gdy naruszane są prawa dziecka.

Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego powstał w lutym 1967 roku przy Zarządzie Głównym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W roku 2001 roku został zarejestrowany jako samodzielne stowarzyszenie posiadające oddziały terenowe (z możliwością tworzenia nowych).

_____________________________________________________________________________________________

Akcja "Reumatyzm Ma Młodą Twarz"

Organizatorem akcji Reumatyzm Ma Młodą Twarz jest Stowarzyszenie młodych chorych reumatycznie „3majmy się razem”, które zostało założone przez osoby, które zachorowały na choroby reumatyczne w dzieciństwie lub młodości, a teraz, jako osoby dorosłe, chcą aktywnie wspierać chorych: dzieci, młodzież, młodych dorosłych oraz ich rodziny.

Cele Kampanii
  • Zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób reumatycznych, które dotykają nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i osoby młode
  • Przełamywanie stereotypów
  • Zbudowanie świadomości na temat konsekwencji z jakimi wiążą się choroby reumatyczne i wskazanie na dużą potrzebę wsparcia psychologicznego młodych chorych reumatycznie
  • Zbudowanie świadomości znaczenia wczesnego diagnozowania chorób reumatycznych.

Fundacja VERBA

Celem Fundacji jest oswajanie dzieci zdrowych z niepełnosprawnością, traktowaną jako naturalny element otaczającego nas świata. Temat wplatamy w ciekawe dla maluchów publikacje bez jego przesadnego eksponowania po to, aby uświadomić im różnorodność społeczeństwa, odpowiedzieć na nurtujące je pytania i nauczyć szacunku dla drugiego człowieka. Pragniemy, by przyszłe pokolenie zyskało naturalność w kontaktach ze wszystkimi ludźmi bez względu na ich wygląd czy sprawność.

Wydawnictwo AKORD Śpiewające Brzdące z Poznania

Wydawnictwo Akord - Śpiewające Brzdące zostało założone w roku 1998. Od początku istnienia celem wydawnictwa jest wspomaganie rozwoju merytoryczno - intelektualnego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Propozycje, które tworzymy są przemyślane tak, aby poprzez
piosenkę, muzykę i zabawę edukować dzieci w zakresie najważniejszych zagadnień mających wpływ na ich dalszy rozwój.

Polskie Stowarzyszenie DALTON

Polskie Stowarzyszenie Dalton jest jedyną instytucją w Polsce upoważnioną przez Fundację Dalton International do nadawania certyfikatów Szkoły Daltońskiej.

Cele Stowarzyszenia

• Szerzenie edukacji według planu daltońskiego
  • Kształcenie i doskonalenie nauczycieli w zakresie edukacji według planu daltońskiego
  • Upowszechnianie idei planu daltońskiego wg Helen Parkhurst wśród wszystkich zainteresowanych
  • Inicjowanie i wspieranie organizacji szkół daltońskich
  • Wspieranie działań innych osób i instytucji zmierzających do celów zgodnych z zadaniami Stowarzyszenia.