Patronat czasopisma

W najnowszym numerze

Listopadowe "Przedszkolne ABC"

Reklama

Do pobrania

Zapraszamy do pobrania bezpłatnych
materiałów w wersji PDF.

WEJŚCIE

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!
W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

WYŚLIJ


Patronaty czasopisma

Z przyjemnością obejmiemy patronatem medialnym nowości wydawnicze, wydarzenia lub kampanie organizowane przez firmy, organizacje pozarządowe czy instytucje oświatowe. Informacje o patronacie będą zamieszczone na stronie internetowej oraz na Facebooku. Szczegółowe warunki współpracy ustalane są każdorazowo indywidualnie z podmiotem ubiegającym się o patronat.

Kontakt: e-mail m.naroznik@przedszkolneabc.pl

Uwaga!

"Przedszkolne ABC" udziela patronatu medialnego wyłącznie inicjatywom (konkursy, konferencje, przeglądy, wystawy ...) podejmowanym przez placówki (przedszkola, żłobki ...), które prenumerują czasopismo!

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami prenumeraty

 

Polecamy cykl bezpłatnych konferencji"INTEGRACJA DLA EDUKACJI"

Polecamy bezpłatną konferencję pt. INTEGRACJA DLA EDUKACJI. Nowa podstawa programowa.Nauka kodowania i programowania w przedszkolu i w szkole podstawowej. Placówka w XXI wieku - tradycja i nowoczesność.
Zapisy na stronie: https://www.mojebambino.pl/content/47-cykl-konferencyjny

Cykl spotkań odbędzie się w 9 miastach (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Lublin, Szczecin, Gdański i Łódź). "Przedszkolne ABC" objęło wydarzenie patronatem medialnym!

Zapraszamy do uczestnictwa. Liczba miejsc jest ograniczona!

 

 

Program konferencji i harmonogram spotkań dostępny jest na stronie Konferencji - POBIERZ


 III edycja Przeglądu Artystycznego „Niech się przenika teatr i plastyka”.

W tym roku bohaterką literacką, a także gościem honorowym Przeglądu będzie znana poetka, ulubiona autorka dziecięca – Pani Dorota Gellner. Wydarzenie organizuje Przedszkole nr 2 "W Stumilowym Lesie" w Raszynie. Przegląd odbędzie się 27 marca 2017 r.

 

 Informacje o Przeglądzie i fotorelacja dostępne są na stronie Przedszkola nr 2 "W Stumilowym Lesie"


 Ogólnopolski projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Pomysłodawczynią pomysłu literackich misiowych wedrówek jest pani Aneta Konefał z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. W projekcie bierze udział 230 Przedszkoli z Polski i 2 z zagranicy. Misie z tych przedszkoli wyruszyły w wielką literacką podróż. Każdy z nich odwiedzi 10 przedszkoli, będzie się bawił z dziećmi, słuchał i czytał literaturę piekną. Przedszkola biorące udział w projekcie nadały swoim misiom imona.Podróż Misiów zakończy się 25 listopada - wtedy powinny wrócic do swoich macierzystych przedszkoli.

 Relacje z misiowych podróży można ogladać na profilu czasopisma "Przedszkolne ABC" na Faceboku


Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Warszawie - 22 września 2016

Gratulacje dla Oraganizatorów - Praskich Przedszkoli: Przedszkole nr 48, Przedszkole 370, Przedszkole nr 162 "Saski Zakątek", Przedszkole nr 178 Kolorowa Kraina, Przedszkole nr 211 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole nr 295 w Warszawie "Kraina Bajek", Przedszkole nr 54, Przedszkole nr 89, Przedszkole nr 153, Przedszkole nr 180, Przedszkole 230 oraz Przedszkole 407


 IV edycja konkursu "Wymyśl grę, zostań autorem Granny".

Rusza kolejna edycja konkursu!! W związku z licznymi zapytaniami o możliwość stworzenia własnej gry rozszerzyliśmy warunki uczestnictwa. W tej edycji, każdy kto tylko, odważy się spróbować swoich sił może wziąć w nim udział.

Szczegóły w regulaminie:

Srtona 1

Strona 2

 


Konferencja "Metoda Prof. Alfreda Tomatisa w edukacji wczesnoszkolnej". Wydarzenie obędzie się 28 maja 2016 w Hotelu Marriott w Warszawie.

Więcej informacji o Konferencji:
http://konferencja.ydp.eu/


 Cykl konferencji "Wsparcie nauczyciela w pracy z dzieckiem z dysfunkcjami w placówce ogólnodostępnej". Jest to III edycja cyklu "Integracja dla Edukacji".


Celem konferencji jest omówienie roli integracji sensorycznej w prawidłowym rozwoju dziecka, zwrócenie uwagi na planowanie pracy nauczyciela edukacji elementarnej w kontekście edukacji włączającej oraz szeroko rozumiane wsparcie nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego.

Przedsięwzięcie będzie realizowane jako cykl ogólnopolskich konferencji, które odbędą się w 16 miastach wojewódzkich.

Konferencji towarzyszą warsztaty "Terapia przez sztukę elementem przyjaznej edukacji".

 

Wszystkie informacje i zapisy na konferencję oraz warsztaty są dostępne po kliknięciu na zdjęcia.


 Seria gier firmy Granna "Już gram"

Serdecznie polecamy serię gier dla najmłodszych, króre się ukazały pod naszym patronatem medialnym „Już gram!”. W chwili obecnej na rynku można już nabyć 4 gry: Mamusie, Auta, Plastusie, Zwierzątka.

 

 

 

Więcej informacji o grach: http://www.granna.pl/katalog-gier/39-Juz-gram.html


 Projekt "Wola – nasza mała ojczyzna – budowanie tożsamości dzieci z dzielnicą ”Sto lat Stołeczności Woli, pod patronatem Urzędu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

 Projekt zakłada poznanie Dzielnicy Wola przez dzieci 5-letnie z 26 wolskich przedszkoli. Przedszkolaki poprzez wycieczki, wyjścia w teren, udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych oraz podczas spotkań z różnymi osobami związanymi z Wolą, będą poznawały swoją część dzielnicy, w której położone jest przedszkole.

Dzięki takiemu działaniu na koniec projektu powstanie przewodnik multimedialny po Woli: „Wola – nasza mała ojczyzna”, makieta przestrzenna: „Wola oczami dziecka” oraz prace plastyczne, zaprezentowane podczas obchodów 100-lecia Woli.

Projekt został opracowany przez 4 wolskie przedszkola: Przedszkole nr 124, Przedszkole nr 47 „Mali Artyści z Warszawy”, Przedszkole nr 62 i Przedszkole nr 253 „Akademia Pana Kleksa”

 


 Koncert charytatywny w wykonaniu Przedszkolaków "Ogrzej serce kolędą"

 

Organizator: Niepubliczne Przedszkole "Pociecha" w Raszynie


Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Rozmiar w Umyśle’’

 


Ogólnopolska Konferencja dla Dyrektorów i Koordynatorów Placówek Daltońskich 

   

 

 

 

Dodatkowe informacje: http://www.dalton.org.pl/karta_zgloszeniowa- dalton.pdf 


 Konferencja "Edukacja przedszkolna w drodze do zrównoważonego rozwoju"

 

 

 

 

 

 

 

 PK Światowej Organizacji Wychowana Przedszkolnego OMEP, Dzielnica Wola m. st. Warszawy oraz Wydział Wczesnej Edukacji Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej zapraszają dyrektorów i nauczycieli przedszkoli na bezpłatną konferencję pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz  Prezydenta m. st. Warszawy "Edukacja przedszkolna w drodze do zrównoważonego rozwoju"organizowaną w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, w dniu 21 września 2015 r.  o godzinie 9.30 w Urzędzie Dzielnicy Wola m. st. Warszawa, al.  Solidarności 90.

Na konferencji zostaną zaprezentowane aktualne koncepcje realizacji edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Jednym z ważnych punktów spotkania będzie panel dyskusyjny z udziałem autorytetów z zakresu wczesnej edukacji w Polsce, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz przedstawicieli samorządów. Gościem honorowym wydarzenia będzie Nektarios Stellakis  Wiceprezydent OMEP ds. Europy.

Program konferencji

Formularz zgłoszenia do pobrania


 "Wymyśl grę-zostań autorem Granny"

 

 

 

 

 

GRANNA wraz z miesięcznikiem "Przedszkolne ABC" organizuje 3. edycję konkursu „Wymyśl grę - zostań autorem GRANNY”. Konkurs adresowany jest do nauczycieli, psychologów i pedagogów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym (w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat) oraz studentów wychowania przedszkolnego. Zachęcamy wszystkich, którzy mają pomysł na ciekawą, edukacyjną grę do podjęcia wyzwania i przysyłania swoich prac.

Szczegóły w regulaminie do pobrania ze strony http://www.granna.pl/aktualnosci/53-3.-Edycja-konkursu-Wymysl-gre--zostan-autorem-GRANNY.html


FAMILY DAYS. Przedszkolne ABC poleca - !!!

 

FAMILY DAYS to największy event rodzinny w Polsce. Przez dwa dni targowe organizatorzy zaprezentują szeroką gamę produktów dla dzieci i dorosłych. Jeśli chcesz spędzić weekend kreatywnie korzystając z atrakcji, które gwarantują - serdecznie zapraszamy! Event dedykowany jest rodzicom z dziećmi w przedziale wiekowym od 0-10, kobietom w ciąży i osobom planującym założenie rodziny.

Podczas dwóch wyjątkowych dni poczujesz niesamowity klimat imprezy: czeka na Ciebie wielu Wystawców oraz multum atrakcji w cenie biletu!

Więcej informacji na stronie: http://multiexpo.pl/family-days-2 oraz profilu wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Family-Days/1569572736660609?__mref=message_bubble_______


III Forum dla Rodziców i Nauczycieli Dzieci o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych pt. „Jak radzić sobie z niepełnosprawnością dziecka, ucznia”.

14 kwietnia 2015 r. , godz. 9.00 w Auli WOM przy ul. Jana Pawła II 126/130 w Częstochowie.

Kontakt w sprawie zapisów: tel. (34) 362 30 33


 

 

 

Szczegóły dotyczące Konkursu można znaleźć w Regulaminie, dostępnym na stronie organizatora http://biblioteczkamalucha.pl/konkursy/ksiazka-w-przedszkolu/2015/ oraz na naszej stronie, w zakładce Pobierz pliki.

 

 

 

 

 

  


 VI ogólnopolski konkurs plastyczny „Razem w zabawie i nauce” pt. „Co może mały człowiek?”

Przedszkole Publiczne nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym „RAZEM W ZABAWIE I NAUCE” pt. „Co może mały człowiek?”.

 Celem konkursu jest:

  • upowszechnianie praw dziecka;
  • kształtowanie poprzez działalność plastyczną osobowości dziecka otwartej na drugiego człowieka;
  • ukazanie wspólnego przeżywania codzienności w przedszkolu i domu rodzinnym;
  • promowanie idei integracji w wychowaniu i nauczaniu.

 

Do pobrania:  Regulamin konkursu i zgłoszenie


SPOJRZENIE NA INTEGRACJĘ. Konferencja "Wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego przedszkolaków w oddziale przedszkolnym"

 Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 86 w Warszawie zaprasza na konferencję "Wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego przedszkolaków w oddziale przedszkolnym", która odbędzie się 11 marca 2015 roku.

Partnerzy: Nowa Szkoła, Alliantz, PRO AUTISM, GreenPL.eu, Villa Zagórze


 Seminarium "Przedszkolak i język obcy. Kręta droga, wielka frajda"

Dyrektorzy Przedszkola 315, Przedszkola 100 i Przedszkola 59 we współpracy z Wydziałem Oświaty Dzielnicy Ochota i Oddziałem Warszawskim Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP rekomendują Seminarium: "Przedszkolak i język obcy. Kręta droga, wielka frajda", z udziałem w części wykładowej dr Marty Kotarby-Kańczugowskiej, adiunkta w Katedrze Pedagogiki Małego Dziecka oraz w części warsztatowej, firmy FUNIVERSITY, szkół językowych LA VIDA i WATTSENGLISH.

Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie, przy ul. Rokosowskiej 10, w godzinach 8.30 – 11.30.

Szczegółowy program spotkania

[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.