Nowości wydawnicze

Na naszej półce z książkami i środkami dydaktycznymi!

Iwona Pietrucha - Granna na pogodę i niepogodę!

Pobierz plik i czytaj dalej

„Mądry zamek” oraz „Kolorowy kod” to wielopoziomowe gry logiczne dla dzieci w różnym wieku. Wykorzystuję je podczas indywidualnej pracy z dziećmi przedszkolnymi oraz w terapii pedagogicznej, na przykład podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Zabawy ćwiczą umiejętność koncentracji uwagi, doskonalą pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają planowanie strategiczne oraz pobudzają wyobraźnię. Dodatkowo w przypadku „Kolorowego kodu” są świetną pomocą do utrwalania kolorów. Dziecko pracujące z zabawką wycisza się, skupia na zadaniu i metodą prób i błędów wytrwale dąży do celu.

Więcej informacji o grach wydawanych przez GRANNĘ znajdziecie na stronie internetowej: http://www.granna.pl/

A. Kossowska, Duże sprawy w małych głowach, Stowarzyszenie Terapeutów Zależnych, Opole 2016.

Książka Duże sprawy w małych głowach Agnieszki Kossowskiej z 2016 roku to już drugie wydanie na polskim rynku, tym razem poprawione i uzupełnione o dwa bardzo ważne zagadnienia. Porusza ona problem dzieci autystycznych, niewidzących, niesłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Omawia również kwestię wcześniactwa i kilkulatków chorych na epilepsję. W książce o swoich problemach i codziennym życiu z niepełnosprawnością opowiadają same dzieci. Pokazują, jak je zrozumieć, czego nie należy robić, jakich działań i sformułowań unikać, by pomóc, a nie zaszkodzić.

Recenzja w "Przedszkolne ABC" nr 2/2017. Przeczytaj - Polecamy!

Nagroda Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2016

8 grudnia 2016 roku w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ulicy Tynieckiej 40a w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Książki Roku – najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie literatury i grafiki książkowej dla dzieci i młodzieży, przyznawanej od 1988 roku przez Polską Sekcję IBBY.

Laureaci nagród Książka Roku w 2016 roku

Relacja z wydarzenia i recenzja w Przedszkolne ABC nr 1/2017. Przeczytaj - Polecamy!

J. Zamaria, B. Pięta, A. Charzewska, A. Jurek, D. Jurek, Przedszkola w Opocznie w latach 1932–2015, Opoczno 2016.

Pod koniec 2016 roku ukazała się monografia Przedszkola w Opocznie w latach 1932–2015. Dyrektorki i nauczycielki przedszkoli w Opocznie od dawna dostrzegały potrzebę utrwalenia historii wychowania przedszkolnego w swoim mieście. Dlaczego było to takie ważne? O tym czytamy we wstępie autorek: Bo życie szybko mija i na naszych oczach tworzy się historia, także ta dotycząca wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki, które przed wieloma laty bawiły się w przedszkolach, są już babciami, dziadkami, przyprowadzającymi do przedszkola wnuki.

Recenzja w "Przedszkolne ABC" nr 1/2017 - Przeczytaj - Polecamy!

A. Łubkowska, Elementarz dla dzieci z dysleksją, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016.

Recenzja w "Przedszkolne ABC" nr 1/2017 - Przeczytaj - Polecamy!